فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۳         
  

خبرگزاري آريا- بهارنارنج نه تنها در تقويت معده و رفع تب بسيار موثر است.
به گزارش خبرگزاري آريا، اگر مشکل کم‌خوابي يا بي‌خوابي داريد، پيش از خواب، مقداري عرق بهارنارنج يا چاي آن را بنوشيد.
براي درست کردن چاي بهار نارنج، کافي است 10 گرم از گل بهارنارنج را در دو ليوان آب‌جوش به‌مدت 20 دقيقه بجوشانيد، سپس آن را صاف کرده، ‌همراه يک قاشق سوپ‌خوري عسل ميل کنيد. با خوردن اين چاي، خواب خوش و آرامي خواهيد داشت.
با توجه به نتايج به دست آمده از يک بررسي، از بهار نارنج مي‌توان به‌عنوان يک پيش داروي موثر براي کاهش اضطراب بيماران قبل از عمل جراحي استفاده کرد. اين بررسي با هدف مقايسه تاثير عرق بهار نارنج و ديازپام بر اضطراب بيماران قبل از عمل جراحي انجام شد.
در اين بررسي، تعداد 60 بيمار 14 تا 48 ساله مراجعه‌کننده جهت عمل جراحي، انتخاب و به‌طور تصادفي در دو گروه 30 نفره تقسيم شدند. 2 ساعت قبل از عمل به گروه يک 100 سي‌سي عرق بهار نارنج و به گروه 2 محلول يک قرص 5 ميلي‌گرمي ديازپام در 100 سي‌سي آب به صورت خوراکي داده شد.
ميزان اضطراب موقعيتي، پس از مصرف دارو در هر دو گروه مصرف‌کننده بهار نارنج و ديازپام کاهش يافت.
اثرات درماني
مهم‌ترين خاصيت دارويي بهار نارنج، تاثير آن روي سيستم عصبي بدن است. بهار نارنج آرامش بخش و ضدهيجانات دستگاه عصبي است و سردردهاي عصبي و ميگرني را کاهش مي‌دهد.
بهارنارنج اشتهاآور و ضد سرفه است. براي نرم کردن پوست‌هاي خشک و جلوگيري از شکنندگي مويرگ‌ها استفاده مي‌شود. درمان دردهاي متوا‌تر شکمي، نفخ، اسپاسم، سوء‌هاضمه، فشارهاي عصبي و ناراحتي‌هاي مربوط به هيجان و عاطفه نيز از موارد مصرف اسانس بهار نارنج هستند.
دم کرده گل بهارنارنج براي برطرف کردن قولنج‌هاي عصبي مفيد است. از مخلوط آب کرفس و عرق بهار نارنج براي دفع سنگ‌هاي کليه و مثانه و خرد کردن آنها نيز استفاده مي‌شود.
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2022 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.