فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷         
  


عضو هیات علمی مرکز تحقیقات علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران گفت: گیاه گل گاوزبان از پیری زودرس جلوگیری می کند.
محمد اکبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهارداشت: گل گاوزبان ایرانی یکی از مهمترین گیاهان دارویی است که در نواحی غربی و شرقی مازندران به صورت کاشته شده و خودرو وجود دارد.
وی ادامه داد: گل گاوزبان ایرانی دارای رنگ قرمز در حالت سبزینه‌ای است و در مرحله خشک شدن به صورت بنفش وجود دارد.
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با بیان اینکه گل گاوزبان ایرانی دارای طبیعی گرم و خشک است گفت: این گیاه بیشتر برای بیماری‌های مغزی و اعصاب و در درجه دوم برای بیماری‌های قلبی استفاده می‌شود.
اکبرزاده یادآور شد: خواب آور بودن، آرام بخش، تقویت کننده مغز و اعصاب، ضد جنون، رفع کننده اضطراب و دلهره و رفع کننده افسردگی از خواص مغزی و عصبی گیاه گل گاوزبان ایرانی محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: رقیق کننده خون، تقویت کننده قلب، ضد تصلب شرایین، فشار خون بالا و کاهش تپش قلب از خواص قلبی وعروقی گیاه گل گاوزبان ایرانی محسوب می‌شود.
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با اشاره به اینکه جلوگیری از پیری زودرس و پاکسازی کننده سودا و بلغم از خواص دیگر گیاه گل گاوزبان ایرانی است گفت: از گل، برگ و سرشاخه‌های گل مواد موثره از جمله سیلاژ، صمغ، روغن فرار و تانن استفاده می شود.
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2022 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.