فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۸         
  

شاخه درخت کوچک و زیبایی پیدا کنید و روی آن کاکتوس های مختلف جایگذاری کنید و آن را وسط میز ناهارخوری بگذارید. کاکتوس ها را از انواع مختلف و رنگ های گوناگون انتخاب کنید و با این گلدان طبیعی، زیبایی طبیعت را وارد منزلتان کنید.
استفاده شیک و دیدنی از شاخه درخت برای گلدان کاکتوس
استفاده شیک و دیدنی از شاخه درخت برای گلدان کاکتوس


شاخه درخت کوچک و زیبایی پیدا کنید و روی آن کاکتوس های مختلف جایگذاری کنید و آن را وسط میز ناهارخوری بگذارید. کاکتوس ها را از انواع مختلف و رنگ های گوناگون انتخاب کنید و با این گلدان طبیعی، زیبایی طبیعت را وارد منزلتان کنید.

 
مواد و وسایل لازم:

 
•    شاخه درخت (طبیعی، خشک شده و سبک) شاخه ای که روی سطح صاف نلغزد

•    کاکتوس (انواع مختلف کاکتوس، ترجیحاً کوچک با ارتفاع 5 سانتیمتر)

•    خاک گلدان یا پوست خشک نارگیل برای کاکتوس

•    خزه مردابی

 
ابزار و تجهیزات ایمنی:

 
•    دریل برقی

•    سرمته در قطرهای مختلف (2 اینچی یا 5 سانتی)

•    میله نازک پلاستیکی یا چوبی

•    ماسک

•    دستکش

•    سطل 
در کل این روند دستکش به دست داشته باشید، به خصوص وقتی با خزه کار می کنید و اگر به گرد و غبار و خزه حساسیت دارید، حتماً ماسک بزنید.

 
قبل از شروع کار، خزه خشک را در سطل آب به مدت 5 تا 10 دقیقه خیس کنید.

 
چند نوع کاکتوس را آماده کنید. اندازه آنها را مشخص کنید تا به قطر آنها چوب را با دریل سوراخ کنید. از سوراخ های طبیعی چوب هم می توانید استفاده کنید.

 

 
با مداد یا خودکاری جای دایره ها را روی چوب بکشید تا بتوانید راحت آنها را سوراخ کنید. با مته سوراخ ها را خالی کنید.

 
خاک گلدان یا پوست خشک نارگیل را ته هر سوراخ بگذارید.

 


 
با دقت کاکتوس ها را از گلدانشان در بیاورید و در حفره ها بگذارید.

 
قرار دادن شاخه ها و نشاها در هورمون ریشه دهی یا پودر دارچین ضروری نیست، ولی اگر می خواهید زود ریشه بدهند می توانید این کار را بکنید.

 
همه حفره ها را با کاکتوس ها پر کنید.

 
در فضاهایی که خالی می ماند، با میله خزه مردابی فرو کنید و فضاهای خالی بین خاک و گیاهان را پر کنید.

 
سپس به همه قسمت های شاخه درخت آب بریزید تا خاک آن خیس شود. می توانید از کود ارگانیک رقیق شده هم استفاده کنید، ولی ضرورت ندارد.

 
اگر کاکتوس ها را محکم وصل کنید نیازی به چسباندن ندارند. وقتی گیاهان در خاک جدیدشان ریشه زدند، می توانید گلدان درختی آنها را عمودی هم بگذارید.


 
این گلدان دوام زیادی دارد و در هر محیطی می توانید آن را قرار دهید. وقتی گیاهان بزرگ شدند می توانند آنها را در باغچه بکارید. این گلدان برای مهمانی در باغ، هدیه تولد، باغچه عمودی یا معلق و پروژه های دیگر مناسب است.  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.