فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز چهارشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۳         
  

نام علمی : Ophrys apiferaجنس ابرویى در ایران 9 گونه گیاه علفى دائمى دارد كه گونه هاى ابرویى تركمنى و ابرویى كردستانى انحصارى ایران است و مابقى علاوه بر ایران در آناتولى، قبرس، سوریه، لبنان، فلسطین، عراق، قفقاز، ماوراى قفقاز و مناطق مدیترانه اى نیز مى رویند.

ابرویى زنبورى كه به خاطر شباهتش به زنبور به این نام خوانده مى شود گیاهى محكم به ارتفاع 50 سانتى متر با گل هاى بزرگ و سرنیزه اى متعدد است.

گلبرگ ها كوچك و مثلثى و گلبرگ لابل بزرگ و كاملاً برگشته است. این گلبرگ تخم مرغى شكل به سه قسمت تقسیم شده كه بخش هاى جانبى مثلثى و كرك دارند و بخش میانى مخملى و داراى نقشى یقه مانند بوده كه ناحیه اى به رنگ قرمز قهوه اى را دربرمى گیرد. این اركیده از اوایل فروردین تا خرداد گل مى دهد و در مناطق كم ارتفاع و باز علفزارها و در میان درختان جنگلى شمال و غرب ایران مى روید.

  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2022 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.