فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۳         
  

سرخ ولیک از نظر گیاهشناسی ، درختچه ای و چندساله می باشد و در مناطق مختلف اروپا و آسیا پراکندگی دارد.پراکنش آن در گرگان می باشد و مناطقی که از نظر کشت مناسب گزارش شده اند عبارتند از : شمال کشور. اجزاء مورد مصرف گیاه در صنایع دارو سازی ، گل و میوه و برگ می باشد و در ایران طریقه برداشت دستی می باشد.
سرخ ولیک
سرخ ولیک

نام علمی : Crataegus monogvna

نام تیره : Rosaceae


Crataegus monogvnaCrataegus monogvnaاز نظر گیاهشناسی ، درختچه ای و چندساله می باشد و در مناطق مختلف اروپا و آسیا پراکندگی دارد.

پراکنش آن در گرگان می باشد و مناطقی که از نظر کشت مناسب گزارش شده اند عبارتند از : شمال کشور.

 اجزاء مورد مصرف گیاه در صنایع دارو سازی ، گل و میوه و برگ می باشد و در ایران طریقه برداشت دستی می باشد.


سرخ ولیک درختچه ای چندسالهسرخ ولیک درختچه ای چندسالهمواد موثره ی اصلی از ساپونین های ترپنوئیدی ، ویتکسین و هیسپروزید تشکیل شده است.

خواص دارویی آن عبارتست از : کاهش فشار خون و نتظیم گردش خون ، درمان نارسائیهای خفیف قلبی و زیادی فشار خون ، افزایش جریان خون محیطی ( در سر ، عضلات اسکلتی و کلیه ) ، کاهش جریان خون محیطی ( در پوست و دستگاه گوارش ).

عوارض جانبی : بیماران تحت درمان با داروهای قلبی – عروقی به اثرات فارماکولوژیک کراتاگوس حساس تر هستند و عوارضی نظیر تهوع ، تعریق  ایجاد می شود.


خواص دارویی سرخ ولیکخواص دارویی سرخ ولیک


مصرف زیاد سبب برادیکاردی و کاهش عملیات تنفسی می گردد.

کاربردهای غیر دارویی : از سرخ ولیک در صنایع چوب و همچنین بعنوان گیاه زینتی در پارکها استفاده می شود

  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2022 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.