فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۰         
  

گیاه آلوورا را از گلدان بیرون آوردید کمی از خاک اطراف ساقه را کنار بزنید و ریشه های آن را به خوبی بررسی کنید و ریشه هایی که کثیف و سیاه شده‌اند را ببرید. در کل تشخیص ریشه های سالم از ناسالم کار سختی نیست؛ ریشه هایی که سیاه و کثیف‌اند ناسالم و بقیه سالم هستند. اگر فقط بخش کوچکی از ریشه ها سیاه شده‌اند احتمالا بتوان به راحتی گیاه را نجات داد و نیازی به نگرانی نیست؛ البته به شرطی که ریشه های سیاه را به صورت کامل از آن جدا کرد.
چگونه آلوورای بیمار را درمان کنیم؟ - فوت و فن های باغبانی
چگونه آلوورای بیمار را درمان کنیم؟ - فوت و فن های باغبانی

برای این کار می‌توان از قیچی باغبانی یا از یک چاقوی تیز استفاده کرد. اگر بخش زیادی از ریشه های گیاه آسیب دیده باشد نجات دادن آن تلاش بیشتری نیاز دارد. اگر این اتفاق برای گیاه شما افتاده است به غیر از ریشه ها باید برگ های بزرگ را هم با استفاده از یک چاقوی تیز ببرید و آن ها را جدا کنید تا ریشه های باقی‌مانده بتوانند به خوبی بقیه برگ‌های گیاه آلوورا را تغذیه کنند. این روش ممکن است کمی ریسکی و خطرناک باشد اما به هر حال برای نجات گیاه لازم است.چگونه آلوورای بیمار را درمان کنیم؟


گلدان مناسبی انتخاب کنید که اندازه‌اش ۱٫۳ برابر ریشه باشد. اگر گلدانی بزرگتر از گیاه استفاده کنید درون خاک آن، آب بیشتری جمع می‌شود و ممکن است بعدا گیاه را دچار خشکی ریشه کند. ریشه های آلوئه ورا به صورت افقی رشد می‌کند و بعدا بسیار بزرگ و سنگین خواهد شد پس بهتر است از همان ابتدا یک گلدان مناسب را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که گلدان باریک به هیچ وجه مناسب آلوورا نیست زیرا ممکن است بعد از سنگین شدن گیاه به طرفین خم شده و بشکند.چگونه آلوورای بیمار را درمان کنیم؟


گلدانی که انتخاب می‌کنید باید دارای سوراخ های تخلیه آب باشد تا آب اضافی درون گلدان از طریق آن خارج شود. اگر در آب و هوای گرم و خشک زندگی می‌کنید بهتر است از یک گلدان پلاستیکی استفاده کرده و اگر در محیط های مرطوب و سرد هستید از گلدان گِلی استفاده کنید.ماسه، شن، خاک پومیس و خاک معمولی استفاده نمایید. فقط توجه کنید که باید از ماسه های دانه درشت استفاده کرد زیرا نوع دانه ریز آن به شدت رطوبت را در خود حفظ خواهد کرد. می‌توان از خاک گلدان هم استفاده کرد زیرا خاک گلدان هم به نوعی یک خاک ترکیبی است و گیاه آلوئه ورا هم در خاک ترکیبی به خوبی رشد می‌کند.چگونه آلوورای بیمار را درمان کنیم؟


از کاشت در گلدان جدید فورا آن را آبیاری نکنید انواع آلوورا به چند روز زمان نیاز دارند تا خود را با شرایط جدید وفق دهند و نباید به هیچ وجه ‌آن‌ها را آبیاری کردگیاه آبداری است و آبیاری آن شرایط خاصی دارد؛ برای تشخیص اینکه آیا گیاه به آبیاری نیاز دارد یا نه باید انگشت خود را مقداری در خاک درون گلدان فرو برید. اگر خاک هنوز رطوبت داشت گیاه به آبیاری نیاز ندارد اما اگر خشک بود گیاه به آب نیاز دارد. فقط مواظب باشید زیرا از آنجاییکه پیش‌تر هم گفتیم، آلوورا به آب زیادی نیاز ندارد و آبیاری بیش از حد ممکن است گیاه را از بین ببرد.چگونه آلوورای بیمار را درمان کنیم؟
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.